O závodu RAIL tour

RAIL tour je závod 3–5 členných týmů, které se smí přesouvat pouze pěšky nebo kolejovými vozidly. Smyslem závodu je v jeho průběhu dobývat checkpointy a získat co největší počet bodů. Během necelých 5 dní ujdete přes 100 km, navštívíte spoustu krásných míst České republiky a pohraničí a budete se tam chtít někdy vrátit. Pro umístění na předních příčkách není až tak důležitá fyzická zdatnost, ale spíše strategie, dobrý navigátor, podpora fanoušků, motivace a odhodlání táhnout za jeden provaz. Zažijete adrenalin, chvíle nadšení, zábavu, ale i zklamání, bolest a totální vyčerpání. Ačkoliv budete soupeřit s ostatními týmy, nezapomenete na to, že jste všichni přátelé, a v případě potřeby si i vzájemně pomůžete. Ani eventuální prohra Vám nezkazí dojem ze získaných zážitků na celý život. RAIL tour budete nenávidět, nebo se stane Vaší srdeční záležitostí a budete souhlasit s ostatními, že to prostě nejde nejít.

Pohledem účastníků…

Limetkoví
photo reviewer

Jonáš Bartošek

Účastnil se: 2015–2016, 2019

RAIL tour je výzva. Pokud s sebou máš skvělou partu kamarádů, se kterými zvládneš jít za hranice svých možností, tak se ti tento závod vryje do srdce a budeš na něj dlouho vzpomínat. Nejlepší na tom je ten pocit v cíli.

Safíroví
photo reviewer

Anna Vávrová

Účastnila se: 2018–2019

Zážitkem dobrým (a taky pochvala pro organizáto­ry) bylo oproti loňsku fungování GPS, takže závod dostal zase trošku jiný rozměr. Pak jsem si hodně užila chytání páva. Na druhou stranu bonusové úkoly předchozí ročník mě bavily více. Závodu jsem se zúčastnila, protože loni nás to bavilo a chtěli jsme vidět, jestli dokážeme vylepšit skóre (letošní 3. místo se už bude vylepšovat těžko 😀). Mým nejhorším zážitkem byla smrtící cesta po­slední den do Moravičan. 😀

Rodonitoví
photo reviewer

Barbora Lišková

Účastnila se: 2019

RAIL tour jsem se zúčastnila, protože to znělo jako zajímavý způsob, jak vyplnit volný čas o prázdni­nách. Je na něm super, že člověk se dostane do míst, kam by se jen tak nepodíval, a často i třeba v časy, kdy by ho jindy ani nenapadlo někam vyra­zit, jako třeba za východu slunce nebo uprostřed noci. Jeden z nejlepších zážitků vůbec bylo pře­spání v Táboře v městském parku, když nám ujel poslední vlak z města. A pak třeba lezení v noci na mokrou vyhlídku v Jizerských horách s nádherným výhledem na město pod ní (i když vzhledem k to­mu, jak byla mokrá, se nám zpočátku moc nechtě­lo nahoru). Nejhorší bylo, když jsme přešli Jizerky za 4,5 hodiny, a to nás úplně odrovnalo na celý zbytek dne. Výkon dobrý, ale pak jsme měli prob­lém se hýbat.

Tyrkysoví
photo reviewer

Klára Ištvaníková

Účastnila se: 2019

RAIL tour je prostě super! I když si člověk myslí, že má napoprvé docela dobrou představu, do čeho jde, tak to stejně pořádně pozná a procítí, až když si tentýž den lepí dvacátou náplast na stejný pu­chýř, unavený se svalí na sedačku v nějakém regi­onálním neklimatizovaném couráku a z batohu vy­táhne tři dny starou pomačkanou svačinu. A proto­že jsme se hrdě drželi většinu závodu na chvostu, tak pro nás bylo zajímavé sledovat, s jakým vypě­tím sil a úsilím bojovaly týmy na špici o první místo. Rozhodně je to skvělá "dovolená" pro ty, kteří se neumí rozhodnout, do kterého koutu ČR letos za­vítají a nebaví je se válet na pláži u moře.

Fialoví
photo reviewer

Alena Zapletalová

Účastnila se: 2019

RAIL tour je skvělá příležitost se úplně zničit, něko­lik týdnů pak úpět nad bolavými klouby, umírat horkem i zimou, jít kilometry deštěm za tmy a z toho všeho mít velkou radost, protože jedu přece závod! Jdete za své meze, protože chcete a baví vás to. A ty výhledy za východu slunce! Ach!

Tyrkysoví
photo reviewer

Martin Křivan

Účastnil se: 2019

RAIL tour je unikátní pětidenní závod plný nezapo­menutelných zážitků. Člověk si sáhne na dno, po­zná spoustu nových lidí a krásných míst a každý den se probouzí v úplně jiném koutu republiky. Zkrátka parádní dovolená!